Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych! :D

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych – promocja książki

W ramach tegorocznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyło się w naszej szkoły spotkanie z osobami zaangażowanymi w przywrócenie  dobrego imienia i pamięci o żołnierzach wyklętych:

Romuald Rzeszutko – prezes Fundacji Non Notus, autor książki pt Chcieli zakopać! Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem…

Anna Szczepańska – prezes Stowarzyszenia im. Gen.pBrygady Bolesława Nieczuja Ostrowskiego

Adam Zawadzki – prezes Fundacji Dziękujemy za Wolność.

Społeczność szkolną reprezentowali dyrektor szkoły Elżbieta Wieczorek, nauczyciele: Artur Wróblewski, Tomasz Rycharski, Robert Łubkowski i uczniowie kl 5Pp LSP, 3AR (technik ekonomista i technik rachunkowości), 3E LO.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez dyrektor szkoły gości i wszystkich zebranych. Dyrektor szkoły poinformowała, że w ramach szkolnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oprócz tego spotkania, w poniedziałek 4 marca uczniowie kl 4R pod kierunkiem wychowawczyni Magdaleny Bednarkiewicz zapraszają na apel okolicznościowy,

 1 marca przedstawiciele społeczności wezmą udział w powiatowych obchodach. Zaproszeni goście opowiadali o swojej pracy, o bohaterach – żołnierzach wyklętych. Dzięki zaangażowaniu takich osób są odsłaniane pomniki poświęcone żołnierzom wyklętym, przekazywane informacje o ludziach więzionych w więzieniu mokotowskim przy ul Rakowieckiej w Warszawie, o metodach władzy komunistycznej wobec osób, które nie chciały zaakceptować narzuconego systemu komunistycznego po roku 1945.

Pan Adam Zawadzki przypomniał i zaprosił do udziału w biegu Wilczym Tropem w niedzielę 3 marca.

Na zakończenie wykonano wspólne zdjęcia z nadzieją, że hasła niezłomności w dążeniu do celu będą aktualne również dla obecnego młodego pokolenia.