Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych! :D

Obchody Dnia Katyńskiego

Społeczność Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, poczet sztandarowy uczestniczyli w uroczystości XIV Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej oraz Dnia Katyńskiego.

10 kwietnia 2024 roku o godzinie 8.41 Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim wraz z towarzyszącym jej pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystościach mających na celu uczczenie pamięci ofiar katastrofy lotniczej. 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem zginęło 96 osób. a wśród nich: prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz inne osobistości.

Symboliczne zapalenie zniczy, złożenie wiązanek kwiatów, oddanie honoru, czy słowa modlitwy to zewnętrze wyrazy naszej żywej pamięci o tych, którzy udając się na 70. rocznicę zbrodni katyńskiej, sami chcieli udowodnić, że troska o pamięć o naszych zamordowanych przodkach i rodakach, jest dla nich nieustannie bardzo ważną sprawą.

Uroczystości przygotował Społeczny Komitet Uczczenia Pamięci Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego.