Nasza Wycieczka na Maltę

Nasza Wycieczka na Maltę

20 listopada o 02;10 w nocy (taaak, ekonom stacjonarny pogrążony był wtedy w głębokim śnie) rozpoczęła się nasza wycieczka na Maltę. Czterdziestu uczniów z klas 2C, 2D, 2E, 2F, 2AH, 3L, 3E, 3B, 3D, 3AR, 4D, 5Ap, 5PP wraz z opiekunami  Elżbietą Wieczorek, Haliną Gołubowską-Sipowicz i Ewą Myszka opuściła Mińsk i udała się w kierunku Warszawy-Modlin, gdzie już czekali na nas piloci naszej wycieczki Maksym Kaczorowski i Mateusz Karpowicz. 

Po trzech godzinach lotu dotarliśmy na miejsce. Powitało nas słońce i ciepły wiatr. Po zakwaterowaniu spacerowaliśmy ulicami miasta Bugibba zapoznając się z jego historią. Drugiego dnia udaliśmy się do Valletty, stolicy Malty, gdzie wielokulturowość i nowoczesność przeplata się ze starożytnymi budowlami i fortyfikacjami. Trzeciego dnia odbyliśmy rejs po okolicznych wyspach. Na wyspie Comino krótki postój i kąpiel w Blue Lagoon. Na kolejnej wyspie, Gozo, powitały nas ciężkie, burzowe chmury. Wyspę opuszczaliśmy w strugach deszczu, ale być może ta szalona pogoda spowodowała, że w czasie rejsu powrotnego wywiązała się, krótka, ale zacna, wielokulturowa potańcówka:)

Czwartego dnia udaliśmy się na zwiedzanie Popeye Village oraz pobliskiego, średniowiecznego miasta Rabat. Duże wrażenie zrobiły na nas Katakumby Św. Anny. Piąty dzień to miasto Mosta, klify Dingli i Blue Grotto. Pogoda nadal nie chciała z nami współpracować…;) Wieczorem udaliśmy się jeszcze na krótki spacer i zakup pamiątek. Dnia następnego, po wczesnej pobudce, opuściliśmy Maltę o 9:25. W Mińsku byliśmy około godziny 15tej, gdzie czekali już stęsknieni rodzice z ciepłymi kurtkami. Wróciliśmy zadowoleni, cali i zdrowi:)