Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych! :D

Narodowe Czytanie 2023

Narodowe Czytanie 2023


     9 września uczennice i uczniowie klasy 4E: Patrycja Piotrkowicz, Iga Stankiewicz, Szymon Marzejon, Sebastian Ruta oraz Kuba Giziński z klasy 3D i Aleksandra Marzejon z klasy 1E1 pod opieką nauczycielki języka polskiego p. Beaty Łubkowskiej  wspólnie z  Dyrektor  ZSE   p. Elżbietą Zofią Wieczorek reprezentowali naszą szkołę w dwunastej edycji Narodowego Czytania.

W tym roku wszyscy zaproszeni do Narodowego Czytania przez Starostę Mińskiego
 p. Antoniego Jana Tarczyńskiego, Burmistrza Miasta p. Marcina Jakubowskiego oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej p. Karolinę Wieczorek czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, wspólnie z władzami miasta oraz zaproszonym do Mińska Mazowieckiego gościem – aktorką i wokalistką Olgą Bończyk, a także z innymi reprezentantami mińskich szkół i  instytucji.

Uczennice LSP: Anna Hallek i Aleksandra Szołdra z klasy 3P pod opieką nauczycielki rzeźby p. Hanny Mrozowskiej malowały twarze dzieciom, które przysłuchiwały się czytaniu dorosłych i młodzieży. Fotorelację przygotował p. Robert Łubkowski.