Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych! :D

Narodowe Czytanie 2022

Narodowe Czytanie 2022

3 września 2022 uczennice i uczniowie LO z klasy 3E: Julia Cembrowska, Patrycja Piotrkowicz, Iga Stankiewicz, Maks Dąbrowski, Jan Kołodziejczyk, Szymon Marzejon  i uczennica klasy 2D Michalina Saganowska pod opieką nauczycielki języka polskiego p. Beaty Łubkowskiej  wspólnie z  Dyrektor  ZSE p. Elżbietą Zofią Wieczorek reprezentowali nasza szkołę w jedenastej edycji Narodowego Czytania.

W tym roku wszyscy zaproszeni do Narodowego Czytania przez Starostę Mińskiego p. Antoniego Jana Tarczyńskiego, Burmistrza Miasta p. Marcina Jakubowskiego oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej p. Karolinę Wieczorek poddali się romantycznemu nastrojowi i czytali „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Wspólnie z władzami naszego starostwa i miasta oraz zaproszonymi do Mińska Mazowieckiego gośćmi – Barbarą Kurdej-Szatan i Rafałem Szatanem, a także z innymi reprezentantami mińskich szkół i instytucji oddaliśmy się magii i czarowi utworów naszego wieszcza.

Uczennice LSP: Anna Hallek i Aleksandra Szołdra z klasy 2P pod opieką nauczycielki rzeźby p. Hanny Mrozowskiej malowały twarze dzieciom, które przysłuchiwały się czytaniu dorosłych i młodzieży. Fotorelację przygotował p. Robert Łubkowski.