Narodowe czytanie 2021

Narodowe czytanie 2021

4 września 2021  uczennice i uczniowie LO z klasy 2E: Julia Cembrowska, Wiktoria Mazanka, Aleksandra Pękała, Iga Stankiewicz, Maks Dąbrowski, Michał Kantorski, Jan Kołodziejczyk, Szymon Marzejon, Jakub Mroczek  i uczennica klasy 2D  Katarzyna Janiszewska pod opieką nauczycielki języka polskiego p. Beaty Łubkowskiej  wspólnie z  Dyrektor  ZSE p. Elżbietą Zofią Wieczorek reprezentowali nasza szkołę w dziesiątej, jubileuszowej edycji Narodowego Czytania.

W tym roku wszyscy zaproszeni do Narodowego Czytania przez Starostę Mińskiego p. Antoniego Jana Tarczyńskiego, Burmistrza Miasta p. Marcina Jakubowskiego oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej p. Karolinę Wieczorek czytali „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Wspólnie z władzami naszego starostwa i miasta oraz zaproszoną do Mińska Mazowieckiego aktorką teatralną i filmową p. Tatianą Sosna-Sarno, a także z innymi reprezentantami mińskich szkół i  instytucji oddaliśmy się urokom ponadczasowego tekstu Zapolskiej.

Uczennice LSP z kl.3 Pg Urszula Buta, Łucja Kosińska i Jagoda Zawadzka pod opieką nauczycielki rysunku i malarstwa p. Kaliny Kurczewskiej-Zagańczyk malowały twarze dzieciom, które przysłuchiwały się czytaniu dorosłych i młodzieży.