„Mundurowi” w Ekonomie

„Mundurowi” w Ekonomie

W poniedziałek 17.10 w naszej szkole gościliśmy funkcjonariuszy z Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. W spotkaniu uczestniczyły klasy 4Lg, 4Ag, 4Bg, 4Pg. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczniowie mogli usłyszeć z „pierwszej ręki” o zmianach w przepisach prawa, taryfikatorze mandatów oraz nowych zasadach naliczania punktów karnych. Zostali również zapoznani z głównymi przyczynami wypadków drogowych oraz z odpowiedzialnością jaka ciąży na uczestnikach poruszających się po drogach publicznych, czy to kierowcach, czy pieszych. Na koniec uczniowie mogli zadać pytania, spróbować  obsługi nowoczesnego wideo rejestratora używanego przez funkcjonariuszy do pomiaru prędkości i odległości na drogach szybkiego ruchu.

Dziękujemy przedstawicielom Policji, a uczniom życzymy „szerokości”