Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych! :D

Mini wernisaż „Fikusy Artura Nachta-Samborskiego”

Mini wernisaż „Fikusy Artura Nachta-Samborskiego”

Zapraszamy serdecznie na internetowy mini-wernisaż malarstwa uczniów kl.3P pod hasłem: „FIKUSY Artura Nachta-Samborskiego inne kwiaty”.
Dzięki uprzejmości Pani ANNY MIELNIK – współwłaścicielki cukierni „EKLER” oraz wielkiej miłośniczki malarstwa i propagatorki dobrego smaku nie tylko w sztuce…, obrazy autorstwa 25 uczniów kl.3P LSP udekorowały wnętrze cukierni przy ul. Warszawskiej 164 w naszym mieście.
We przytulnym wnętrzu, w oknach cukierni, możemy zobaczyć prawdziwe fikusy w donicach…stąd pomysł na tytuł wystawy. Gdyż „motyw fikusa” w malarstwie polskim, nieodłącznie kojarzy się z twórczością niezapomnianego malarza polskiego koloryzmu XX wieku-Artura Nachta-Samborskiego, który stworzył wiele martwych natur, właśnie z fiskusem w roli głównej.
Jeśli sytuacja w kraju powróci do normy, z pewnością zorganizujemy uroczysty finisaż ….natomiast póki co….przedstawiany „przedsmak” tego, co można będzie obejrzeć na żywo.
Gratulacje składamy naszym młodym artystom, a podziękowania dla kierownictwa cukierni „Ekler” za udostępnienie klimatycznego miejsca w przestrzeni miejskiej!
(Opieka artystyczna i pomysł wystawy: KALINA KURCZEWSKA-ZAGAŃCZYK (nauczycielka Rysunku i Malarstwa w LSP);
Autorka plakatu: ZUZANNA ARASZKIEWICZ kl.3P;
Fotorelacja z wystawy: ZUZANNA KRUSZEWSKA i ADRIAN GAJOWNICZEK kl.3P).

Więcej zdjęć…