Mikołaj nie zapomniał o mieszkańcach internatu

Mikołaj nie zapomniał o mieszkańcach internatu

Powszechnie znanym faktem jest, iż w dniu 6 grudnia św. Mikołaj jest najbardziej zapracowaną osobą na świecie. Tym bardziej trzeba docenić, że znalazł czas na to, by przybyć w gościnne progi internatu mińskiego Ekonoma i wszystkim, bez wyjątku, wręczył swoje podarki.

Dowiedziawszy się jednak o wizycie Świętego internacka społeczność zgromadziła się najpierw w holu, by go przywołać wspólnym śpiewem kolędy. Dopiero po spełnieniu tego warunku nasz wyjątkowy darczyńca przyszedł w towarzystwie Śnieżynki, zaprosił wszystkich do wystrojonej na tę okoliczność stołówki i rozpoczął obdarowywanie. Tym samym wszystkich wprawił w radosny przedświąteczny nastrój.

Dziękujemy Ci, święty Mikołaju, i zapraszamy w przyszłym roku! (Podpisały: oddane Tobie i zawsze grzeczne dzieci w internacie.)