Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2022 rozstrzygnięty! 

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2022 rozstrzygnięty! 

Miło nam poinformować, że znane są już wyniki konkursu matematycznego “Kangur 2022”.

17 marca 2022 r. po raz dwudziesty ósmy odbył się międzynarodowy konkurs KANGUR MATEMATYCZNY. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych XX wieku przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.
W naszej szkole w kategorii Junior wyróżnienie otrzymał uczeń klasy I E: Bartosz Mazek.
Wyróżniony uczeń zostanie nagrodzony zgodnie z ustaleniami ogólnopolskiego organizatora.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych!

Szkolny koordynator konkursu – Monika Ciężkowska.