Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych! :D

„Logistyk” na podium

„Logistyk” na podium

We wtorek 16.04.2024 r. uczeń klasy 4L technik logistyk Kacper Kawka uczestniczył w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka 5.0”. Organizatorem tego wydarzenia była Politechnika Opolska. Po trudnych zmaganiach w pierwszym i drugim etapie, po pokonaniu ponad 1500 uczniów z całej Polski, nasz uczeń jako jeden z dziesięciu dostała się do wielkiego finału. Na tym etapie już nie wystarczyła tylko wiedza teoretyczna.  Kacper musiał przygotować film na temat zastosowania sztucznej inteligencji w logistyce. Po zaprezentowaniu pracy odpowiadał na pytania od wymagającej komisji. Wszyscy uczestnicy również rozwiązywali case study. Emocji było co nie miara, a wynik trudny do przewidzenia. Trud i praca, którą trzeba było włożyć w przygotowanie się do Konkursu opłacał sie. Kacper zajął 3 miejsce godnie reprezentując Zespół Szkół Ekonomicznych. To już kolejny sukces naszego ucznia na skalę ogólnopolską. Kacprowi dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.