Internacka wigilia

Internacka wigilia

Montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez wychowanków internatu p. Ilonę Pawlak i p. Mikołaja Jurkowskiego rozpoczęło się wigilijne spotkanie opłatkowe w naszym internacie. Byli aktorzy, którzy wcielili się w role Maryi, Józefa i pasterzy. Były bożonarodzeniowe rozważania i kolędy przy akompaniamencie skrzypiec (Natalia Mucha) oraz gitary (Zosia Wiśniewska). Następnie słowa życzeń wobec wszystkich obecnych skierowała pani dyrektor ZSE Elżbieta Wieczorek, która uświetniła swoją obecnością czwartkowy wieczór 14 grudnia. Kierownik internatu, p. Małgorzata Bartnicka, podziękowała natomiast młodzieży zaangażowanej w przygotowanie wspólnej wigilii.

Po tej części nastąpiło łamanie się opłatkiem, po czym wszyscy zasiedli do stołów, na których czekały smakowite pyszności przygotowane przez nasze nieocenione panie kucharki. Były to tradycyjne świąteczne dania. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd; tę część spotkania animował p. Krzysztof Trojan.