Habitat Reborn w Chemiku

Habitat Reborn w Chemiku

#RazemDlaZmiany; #EdukacjaGlobalna

Dnia 15 marca nasi uczniowie z zespołu ,,Habitat-reborn 2” w ramach Olimpiady Zwolnieni z  Teorii  przeprowadzili prelekcje w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim.

Projekt działa pod Patronatem Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego oraz Patronatem Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego.

Prelekcja dotyczyła roli pszczół w życiu każdego człowieka oraz ich znaczenia dla ekosystemu. Gościem specjalnym wydarzenia był Pan Konrad Ładnowski ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Mińskiej. Pan Konrad w obrazowy sposób zaprezentował uczniom życie pszczół, ich znaczenie dla ludzkości oraz dla naszej planety. Następnie, wśród uczestników spotkania został przeprowadzony quiz, żeby sprawdzić co zapamiętali z prelekcji. Najlepsi dostali nagrody przekazane przez Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego, Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Mińskiej oraz naszego partnera Pana Konrada prowadzącego Gospodarstwo Pasieczne ,,Kondziowe pszczółki’’. Na koniec spotkania każdy uczestnik dostał ulotki z podsumowaniem  działań zespołu „Habitat – reborn 2” oraz foldery przekazane przez Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Mińskiej. 

Zapraszamy do obserwacji mediów projektu:  

Instagram – Habitat_reborn_2 (@habitat_reborn2) • Zdjęcia i filmy na Instagramie 

oraz do śledzenia strony Pana Konrada – Dobry miód z własnej pasieki | Miód kupuj u zaprzyjaźnionego pszczelarza (dobrymiod.pl)