„Grzybobranie” z Ekonomem

„Grzybobranie” z Ekonomem

Co ma wspólnego „Grzybobranie” z Ekonomem? Okazuje się, że bardzo wiele. W ostatni piątek uczniowie klasy pierwszej Technikum logistycznego uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Mińsku Mazowieckim – „Poznaj Grzyby z Mińskim Sanepidem”. Pierwszy etap spotkania poprowadzony przez Panią z Nadleśnictwa Mińsk poświęcony był m. in. prezentacji grzybów jadalnych; jak je rozpoznać i zbierać, aby uniknąć zatrucia. Następnie uczniowie wraz z opiekunami  mogli podziwiać mikro las pełen grzybów. Wśród okazów były najprawdziwsze borowiki szlachetne oraz szkliwione modele przeróżnych grzybów, wykonane przez uczniów naszego Liceum Sztuk Plastycznych. Wrzesień to nie tylko czas powrotu do szkoły, ale i czas wypraw do lasu na grzyby, tymbardziej wiedza zdobyta podczas spotkania przyda się. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor oraz pracownikom PSSE oraz Nadleśnictwa Mińsk za tak miłe przyjęcie i solidną dawkę wiedzy.