Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych! :D

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Reklamy „Kreatywni w reklamie”️

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Reklamy „Kreatywni w reklamie”️

Edyta Mazaj – finalistką I edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Reklamy „Kreatywni w reklamie”️

17 kwietnia 2024 roku w Częstochowie odbył się finał Zawodów III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Reklamy „Kreatywni w reklamie”️, organizowanej przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz przez Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta w Częstochowie.

Olimpiada adresowana była do uzdolnionej młodzieży szkół ponadpodstawowych kształcących się w zawodzie technik reklamy.

W pierwszym etapie olimpiady wzięło udział ponad 1200 uczniów z 41 miast!

Do III, finałowego etapu zakwalifikowało się tylko 9️3 uczniów. Z naszej szkoły wzięło w nim udział aż 4 uczniów: Edyta Mazaj z klasy 4ab, Natalia Wepa, Zuzanna Para oraz Jakub Zalewski z klasy IIIb. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 60 pytań z zakresu reklamy, promocji i marketingu.

Nasza uczennica uzyskała wymaganą  regulaminem liczbę punktów, dzięki czemu znalazła się wśród 14 najlepszych uczestników zawodów i uzyskała tytuł finalisty, który zwalnia ją z części pisemnej egzaminu zawodowego na kierunku technik reklamy.

Podczas pobytu  na Wydziale Zarządzania w Częstochowie uczestnicy olimpiady wzięli też udział w wykładzie „Dzień pracy pracownika SEM” oraz w spotkaniu nauczycieli z Panią Ewą Opach, reprezentującą Radę Sektorową ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej.

Jesteśmy bardzo dumni. Gratulujemy Edycie oraz Natalii, Zuzannie i Jakubowi, którzy też wypadli bardzo dobrze w etapie finałowym olimpiady. Życzymy dalszych sukcesów.