Finał III Regionalnego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej

05 czerwca  2024 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych  nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach odbył się finał III Regionalnego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej.

Wydarzenie toobjęte było honorowym patronatem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, który w tym roku obchodzi 100-lecie swojej działalności.

Celem konkursu jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o normalizacji oraz wzrost świadomości i znaczenia normalizacji w życiu codziennym, a także przygotowanie uczniów do wykorzystania rozwiązań normalizacyjnych w praktyce szkolnej i zawodowej.

Podczas sprawdzania testów przez Komisję Konkursową, uczestnicy mieli sposobność wysłuchać prelekcji dot. zastosowania normalizacji w życiu codziennym przygotowanej przez Pana Wojciecha Mazurka z PKN.

„Ekonoma” reprezentowało trzech uczniów z klasy 2L kształcących się na kierunku technik logistyk, Finał zmagań był dla naszych uczniów szczególnie pozytywny. Pierwsze miejsce przypadło Fabianowi Brewczyńskiemu, a wyróżnienie Dawidowi Ciszkowskiemu. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu i kto wie – może za rok uda nam się powtórzyć ten wynik.