Filmowa gra szkolna

Filmowa gra szkolna

 Kolejna gra filmowa za nami! Tym razem uczniowie z klasy 1 d humanistyczno-filmowej zmierzyli się z „Filmowymi wizjami przyszłości” i zadaniami, które przygotowali dla nich uczniowie 2 dg o tym samym profilu.

  1. STACJA I poświęcona była filmowi „Ludzkie dzieci” (2006). „To truskawkowy kaszel”– te i inne cytaty do rozpoznania przygotowały Paulina, Kinga i Weronika. Oprócz tego było m.in. puzzle z filmowych kadrów i….. poszukiwanie „dziecka”.
  2. Na STACJI II uczestnicy mierzyli się z krzyżówką, dopasowywaniem wydarzeń do kadrów z filmu i …. konstrukcją hełmu, w którym chętni pozowali do „marsjańskiego” zdjęcia. Te zadania przygotowały Ada, Justyna, Karina i Patryk zainspirowani filmem „Marsjanin (2015)
  3. Na pytanie „Jaki był cel wędrówki” oraz wiele innych uczestnicy odpowiadali przy STACJI III, którą zorganizowały Martyna, Julia i Kinga. Dziewczyny przygotowały też grę planszową oraz….  poszukiwania „niezbędnika do przetrwania”. Za pomocą specjalnej mapy należało znaleźć nóż, kompas, linę czy zegarek. Zadania dotyczyły filmu „Droga” (2009)
  4. Na STACJI IV czekał Kahoot! oraz łamigłówka w postaci labiryntu. Zadania związane z filmem „Więzień labiryntu” (2014) przygotowały Ola, Ania i Olga
  5. I wreszcie STACJA V, a na niej najstarszy film w tegorocznej grze „ Metropolis” Fritza Langa, czarno-biały niemy film z 1927r! Tutaj uczestnicy rozwiązywali rebusy, rysowali swoją wizje utopijnego miasta oraz… pozowali do zdjęć, wcielając się w rolę jednego z bohaterów filmu.
  6. ”Sprawdza pan, czy jestem replikantką, czy lesbijką?”. Na STACJI VI należało wykazać się nie tylko znajomością cytatów z filmu „Łowcy androidów” Ridley’a Scotta z 1982 r., ale również umiejętnością tworzenia orgiami czy … łowienia „androidów”, a to wszystko przygotowały Klaudia, Daria i Natalia.

7.     „Pewien samiec imieniem Kain wynalazł zbrodnię i wypróbował ją na swojej siostrze Ablu”….. Ostatnia  –STACJA VII  -to polski akcent filmowy „Seksmisja” Juliusza Machulskiego z 1984 r. Koło internatu na uczestników czekali Wiktoria, Sandra i Maćki, zachęcając do wypowiedzenia się na temat tego jakby wyglądał świat, gdyby nie istnieli mężczyźni bądź kobiety…

Na podsumowanie gry zebraliśmy się w sali nr 17 – tam organizatorzy i uczestnicy podzielili się swoimi wrażeniami. Tam też zostały ogłoszone wyniki gry. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodkie prezenty.  

W następnym roku szkolnym grę Filmową przygotuje – zgodnie z tradycją – przyszła klasa 2 d dla humanistyczno-filmowych pierwszaków!

Zdjęcia z Gry są na naszym blogu:

http://zseprojektfilmowy.blogspot.com/2021/06/blog-post_19.html

Zapraszamy do odwiedzin bloga uczniów biorących udział w projektach filmowych– dostęp na stronie szkoły – pod FB