Witamy na stronie ZSE :D

Europejski Dzień Języków Obcych w Ekonomie

Europejski Dzień Języków to nowa tradycja ustanowiona przez Radę Europy w 2001 roku i obchodzona jest corocznie 26 września. Celem tego święta jest promowanie różnorodności kulturowej oraz nauki języków obcych przez całe życie.

Tegorocznej edycji Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole towarzyszyło spotkanie z piosenką europejską. Nasi utalentowani wykonawcy śpiewali w językach angielskim, francuskim, hiszpańskim i polskim. Na szkolnej scenie zaśpiewali: Julia Boruta, Dominika Dmowska, Weronika Kuzak, Bartosz Jackiewicz oraz Wiktoria Sęktas. Spotkanie prowadziła Aleksandra Bartnicka, a o nagłośnienie i mikrofony zadbał Dominik Sarna.

Przez cały dzień uczniowie naszej szkoły mieli również możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć w fotobudkach ozdobionych symbolami Finlandii, Francji, Norwegii i Włoch oraz spróbowania sił w quizie sprawdzającym wiedzę o krajach niemieckojęzycznych.