Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych! :D

Dzień Papieski w internacie

Dzień Papieski w internacie

W dniu 45. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Tron Piotrowy i dzień po tym, jak w całej Polsce obchodzono XXIII Dzień Papieski, społeczność Internatu Zespołu Szkół Ekonomicznych włączyła się w obchody tych wydarzeń. Wieczorem 16 października młodzież miała okazję zapoznać się z barwną prezentacją dotyczącą życia, dorobku i znaczenia św. Jana Pawła II, którą przygotował jeden z wychowawców – p. Mikołaj Jurkowski.

Podczas spotkania padły pytania:  Kim on był? Czy Jan Paweł II był „inny”? Przybliżono  także  główne cechy Jana Pawła II oraz próbowano zdefiniować na czym polegała wielkość tego wybitnego papieża. Na koniec uczniowie otrzymali pytanie: Kim on jest dla Ciebie?

Całości wydarzenia dopełniła gazetka tematyczna, na której m.in. znalazły się niektóre z cytatów, które św. Jan Paweł II skierował do młodzieży. Jeden z nich brzmi: „W Was jest nadzieja, ponieważ Wy należycie do przyszłości, a zarazem przyszłość do Was należy”.