Dzień Logistyka

 Dzień Logistyka

Poniedziałek 27.03.2023 r. rozpoczął serię zajęć w ramach obchodów Tygodnia Zawodowca. Jest to cykliczne wydarzenie, które promuje poszczególne zawody kształcenia w Zespole Szkół Ekonomicznych.

Zdolnościami plastycznymi, kreatywnością i umiejętnością współpracy mogli wykazać się uczniowie klas 1L, 2L oraz 3L. Zadaniem przyszłych logistyków było zbudowanie dowolnego środka transportu . Po ogłoszeniu przez nauczycieli tematu warsztatów ruszyła wśród uczniów giełda pomysłów i … udało się. 

Pomysłowość uczniów przekroczyła nasze oczekiwania. Wśród wykonanych prac mamy: ciągniki siodłowe z naczepami różnego rodzaju: naczepa kłonicowa do przewozu drewna, chłodnia, lokomotywę z wagonem odkrytym do przewozu węgla, samoloty, w tym spersonalizowany  „Pink Plane”, specjalne pojazdy powietrzne do wysyłania w przestrzeń kosmiczną rakiet, statek morski – kontenerowiec i bolid F1. Są też Scania oraz Volvo i to wszystko hand made wg własnej koncepcji.

Uczniowie wykazali się niezwykłymi umiejętnościami organizacyjnymi oraz projektowymi  i stworzyli prawdziwe arcydzieła. Wkrótce zorganizowana zostanie szkolna wystawa prac.

A z naszych podopiecznych jesteśmy bardzo dumni.

Tak trzymać!