Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych! :D

DKMS – w Ekonomie

DKMS – w Ekonomie

Fundacja DKMS to międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. Ich misją jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku. 25.04.2024 r. naszą szkołę odwiedziły nasza absolwentka Pani Kasia oraz jej siostra Pani Dorota. Wraz z wolontariuszkami z klasy 2R:  Karoliną Dyżakowską, Kingą Domańską, Joanną Zgiep,  Anną Materką, Martyną Suchenek, Weroniką Szulawską, Oliwią Chrościcką oraz Wiktorią Kloch przeprowadziły rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Udało im się zdobyć 47 rejestrowanych. Wśród nich znaleźli się nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele naszej placówki. Cel został osiągnięty, za co jesteśmy wam ogromnie wdzięczni! Zachęcamy do rejestrowania się i zostania Potencjalnym Dawcą Szpiku. Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach.
Koordynator akcji z ramienia szkoły Katarzyna Wocial