Co ma wspólnego apteka z logistyką?

Co ma wspólnego apteka z logistyką?

Już wyjaśniamy.

We wtorkowy ranek klasa 4Lg uczestniczyła w wyjściu klasowym do zaprzyjaźnionej apteki. Naszym celem było dowiedzieć się jak najwięcej o logistyce farmaceutyków. Pani Kierownik placówki oprowadziła nas po aptece. Dowiedzieliśmy się jak wygląda przyjęcie leków, rozdysponowanie ich w magazynie i na półkach,
w jakich warunkach należy przechowywać medykamenty, w jaki sposób dokonuje się zwrotów. Poznaliśmy wg jakich przepisów placówki te funkcjonują, jakie instytucje pełnią nad nimi nadzór oraz jakie informacje apteka może lub musi podawać do wiadomości Klientów.  I okazało się, że realizacja recepty przez pracownika apteki, to wcale nie taka prosta sprawa jakby się wydawało. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie i przekazaną wiedzę Pani Kierownik apteki DOZ.