Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych! :D

Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Z okazji święta konstytucji 3 maja, 30.04.2024 w szkole odbył się apel zorganizowany przez klasę 1D, panią Annę Bombińską-Sołtys i pana Artura Wróblewskiego.
Część artystyczna apelu została wyreżyserowana przez Natalię Muchę, wiceprzewodniczącą klasy 1D. Składała się ona ze scenki teatralnej, opowiadającej o grupie uczennic, które dowiadywały się coraz więcej o konstytucji dzięki nauce zarówno w klasie jak i w muzeum, korzystając też ze swojej wzajemnej pomocy. Przepleciono ją elementami informacyjnymi jak i artystycznymi: recytowane były związane ze świętem wiersze, śpiewano patriotyczne piosenki, a dwójka uczennic wykonała utwór “Witaj majowa jutrzenko” na skrzypcach i wiolonczeli. Następnie, po wyprowadzeniu sztandaru, pani dyrektor Elżbieta Zofia Wieczorek przyznała nagrody zwycięzcom konkursów matematycznych które odbyły się z okazji międzynarodowego dnia liczby pi 14.03.2024, czyli ogólnoszkolnej gry matematycznej oraz konkursu na znalezienie w naszym mieście budynków o wysokości w metrach odpowiadającej kolejnym cyfrom liczby pi. Sponsorem nagród było Studium Języków Obcych.