Akcja Kwalifikacja – Rozmowa Kwalifikacyjna

Akcja Kwalifikacja – Rozmowa Kwalifikacyjna

W dniu 08.03.2024r. w naszej szkole odbył się konkurs „Akcja Kwalifikacja – Rozmowa Kwalifikacyjna”, który został zorganizowany przez uczennice klasy 2R (Karolinę Dyżakowską, Annę Materkę, Joannę Zgiep), w ramach ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnionych z Teorii. W konkursie wzięli udział: Anna Muszelik, Seweryn Rżysko, Wiktoria Kloch, Weronika Szulawska, Sebastian Ruta, Julia Siporska, Wiktoria Ruta, Weronika Bziuk. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić się w konkursowej rozmowie kwalifikacyjnej, którą przeprowadziły Pani Dorota Nejman, doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy oraz Pani Katarzyna Wocial. Każdy z uczestników ,,aplikował” na fikcyjne stanowisko recepcjonisty. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej mieli oni okazję zaprezentować swoje CV oraz odpowiedzieć na serię podstawowych pytań, jakie zadają rekruterzy. Zweryfikowało to przede wszystkim ich umiejętność autoprezentacji oraz wypowiadania się w stresujących sytuacjach. W międzyczasie trwania konkursu na uczestników czekał również poczęstunek oraz autorska gra planszowa ,,Akcja Kwalifikacja”. Zwycięzcami konkursu zostali:
1. miejsceJulia Siporska z klasy 3AR
2. miejsce Sebastian Ruta z klasy 4E
3. miejsce Weronika Szulawska z klasy 2R 
Wśród nagród znalazły się m.in: głośnik JBL, karty podarunkowe, gadżety firmy Ruta Transport oraz gadżety projektu. Zarówno zakup nagród, jak i zorganizowanie całości konkursu nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego od firm Ruta Transport, Argo oraz MetalTrans. 
Każdy z uczestników otrzymał również upominek od Powiatowego Urzędu Pracy. 
Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Nejman za chęć pomocy, pełen profesjonalizm, życzliwość i owocną współpracę.